spacer
         Vitajte na neoficiálnej stránke FC OZEX SOLIVAR 1
  1
logo 1
1
header
navigation
Štatistiky
footer
Futbal bol príťažou

Všeličo sa očakávalo počas letnej futbalovej prestávky, ale krach futbalu v Solivare určite nie. V tejto štvrti Prešova má futbal bohatú históriu, dá sa povedať, že neodmysliteľne dotváral kolorit soľnobanskej lokality. Nech sú príčiny zániku futbalu v Solivare skryté za akékoľvek doteraz nie veľmi jasne vysvetlené dôvody, spôsob ako došlo k tomuto rozhodnutiu bol prinajmenšom neférový, načasovaný prakticky bez možnosti zachrániť to, čo budovali a rozvíjali generácie Solivarčanov.
Predseda VsFZ Jozef Kríš sa s daným stavom zatiaľ nevyrovnal, nevie si predstaviť, že táto bohatá mládežnícka liaheň zanikne, nečinnosť v tomto prípade znamená súhlasiť s rozhodnutím majiteľov Ozexu, zbaviť sa futbalovej príťaže. Predseda zväzu absolvoval v tomto týždni stretnutia nielen s vedením Ozexu, ale aj s primátorom Prešova, s jediným cieľom zachrániť čo sa dá, ak sa vôbec niečo ešte dá urobiť, čas je veľkým nepriateľom, na rade musí byť teraz radnica, poslanci mestského zastupiteľstva, v ich rukách je osud nielen futbalu v Solivare, ale aj všetko to, čo s tým bezprostredne súvisí.


Stanovisko predsedu VsFZ Košice k zániku futbalu v mestskej častí Solivar.

V piatok popoludní, dňa 4.7.2008 vyžreboval Východoslovenský futbalový zväz v Košiciach nový súťažný ročník futbalových súťaží všetkých vekových kategórií. Bohužiaľ bez zaradenia FC OZEX Solivar, ktorý krátkou faxovou správou v ten deň popoludní, bez udania dôvodov oznámil zväzu, že do súťaží VsFZ pre ročník 2008/2009 nezaradí žiadne svoje družstvo. Neostalo mi nič iné než oznámiť tento postoj FC OZEX Solivar aj športovému aktívu, ktorý o 16,00 hod. v Košiciach zasadal. Na športovo technickom aktíve VsFZ sa vykonali následné kroky, ktoré boli nevyhnutné pre doplnenie súťaží po voľných miestach futbalového klubu Solivar. Na piatok 11.7.2008 sa určil termín odohrania barážového stretnutia o postup do IV. ligy sever medzi mužstvami Bystrého a Šiby.

Dva víkendové dní a prvé dva dní minulého týždňa som odpovedal viacerým známym i neznámym fanúšikom a viacerým médiám na telefonickú otázku „čo sa deje so solivarským futbalom“, ktorí sa o nezaradení futbalového klubu FC OZEX Solivar dozvedeli cestou našich web. stránok. Počas týchto dní som osobne dúfal, že futbalový klub v Solivare bude mať záujem aspoň o oblastné súťaže, ktoré riadi ObFZ Prešov. Nestalo sa tak. Ešte pred športovým aktívom ObFZ Prešov v stredu popoludní dňa 9.7.2008 ma telefonicky kontaktovali pp. Jozef Kostelník a Ľuboš Lukáč. Požiadali ma o radu, ako sa dá ešte „zachrániť“ futbal v miestnej častí Solivar v tomto štádiu. Okamžite som o vzniklej situácii telefonicky vyrozumel prezidenta SFZ. Zhodli sme sa v názore, že ak sa dá špecifickej situácii pomôcť, je to nevyhnutné urobiť aj nad rámec legislatívy Slovenského futbalového zväzu. V štvrtok dopoludnia ma prijal primátor mesta Prešov a následne funkcionári FC OZEX Solivar. Obom stranám som navrhol riešenie vzniknutého problému a oznámil som im, že som ochotný ako zástupca futbalu v regióne, zvolať mimoriadne zasadnutia Výkonného výboru a Rady VsFZ, aby sa tento klub, ale hlavne jeho početná hráčska základňa mládežníckeho futbalu nedostala do úplnej likvidácie. Spôsob riešenia veci, ako vo svojom doteraz nezverejnenom stanovisku v bode 4. navrhuje ich doterajší klub, hráči žiadnej vekovej kategórie v klube FC OZEX Solivar podľa vyjadrenia pp. Kostelníka a Lukáča neakceptujú.

Tento neštandardný jav, ktorý v tejto chvíli postihol futbal v častí Solivar, je nebezpečný precedens pre ostatné futbalové kluby na území mesta Prešov i iných miest a obci v celom našom regióne. Preto apelujem a vyzývam všetkých, ktorí sú kompetentní a zároveň nesú zodpovednosť aj za výchovu mladej generácie na štandardné postupy poskytnutia športovísk iným subjektom, s určením jasnej ťarchy v nadobudnutom liste vlastníctva o zachovaní pôvodného športového odvetvia, na ktorý účel boli tieto športoviská v minulosti vystavané. Jozef Kriš, predseda VsFZ.

Zdroj: futbalsfz.sk
footer
Fotogaléria
footer
Anketa
footer
Partneri
Neoficiálna stránka najstaršieho futbalového klubu na Slovensku
FanSite HK LK Prešov

Naša ikonka

FanSite OZEX-u Solivar
Ak chcete vymeniť ikonku alebo banner, kontaktuje nás TU
footer
Copyright 2005 - www.fcozex.szm.sk - All Rights Reserved | Nastaviť túto stránku ako domovskú
Register Forgot Pass?